fbpx

Šį tinklaraščio įrašą įkvėpė mūsų klientai, ir socialinių tinklų auditorija. Vis sulaukiame įvairių klausimų apie tai kaip išsirinkti namų kvapą, jo sudedamąsias dalis, natas. Pastebėjome, kad ieškant labiausiai tinkančio aromato namams, gali būti sunku nuspręsti, kuris kvapas iš siūlomų, jums artimiausias ir nuo ko pradėti rinktis.

Savo elektroninėje parduotuvėje stengiamės prie visų produktų aprašyti  aromato natas, kad būtų aiškesni kvapo komponentai, tačiau manome, kad būtų naudinga žinoti ir apie kvapų šeimas

Mūsų uoslė, greičiausiai, jau bus susipažinusi su kvapų šeimų aromatais, tereikia jai priminti, o mums įsidėmėti. Visi esame užuodę kvapų šeimas kažkur: virtuvėje, gamtoje, ar kitur. Galime tikėtis ir nuspėti kaip kvepės rytietiški prieskoniai, koks bus jūros ar pušyno kvapas.

Kvapų ratas

Kvapų ratas. Tai apvali diagrama parodanti kvapų šeimas. Kvapai yra sugrupuoti pagal jų panašumus ir skirtumus. Taip atskleidžiamas jų ryšys vienas su kitu. Kvapų grupės besiribojančios viena su kita, turi bendras uoslės savybes. Tuo tarpu tos, kurios yra toliau viena nuo kitos yra mažiau susijusios.

Kvapų rato (kvapų šeimų ir jų pogrupių) klasifikavimo sistemą sukūrė kvepalų ekspertas Michael Edwards, siekdamas padėti mažmeninės prekybos atstovams efektyviau siūlyti vartotojams kvepalus. 

Kvapų ratą sudaro keturi skyriai – tai kvapų šeimos: gėlių, rytietiškų, medienos ir gaivių kvapų. Kiekviena šeima turi savo pogrupius. Kiekviena šeima susideda iš ryškių kvapų, o pogrupiai yra suderintos šių kvapų versijos.

GĖLIŲ KVAPŲ ŠEIMA

Gėlių kvapų šeimos aromatai yra vieni iš gausiausių, labiausiai paplitusių parfumerijoje. Taip pat namų kvapų ir aromatinių žvakių gamyboje. Dažniausiai gėlių kvapus naudoja norint sukurti moteriškumo, švelnumo įspūdį. Ši kvapų grupė labiausiai akcentuojama moteriškai auditorijai, tačiau iš patirties žinome, kad kartais dermėje su kitais kvapais, sukuria nuostabias aromato kompozicijas tinkančias ir vyrams.

GĖLIŲ IR VAISIŲ DERINIAI

Gėlių deriniai su tropiniais vaisiais (ne citrusiniais), kriaušėmis, obuoliais, įvairiomis uogomis. Gaivios, saldžios kvapų natos, dažniausiai pamėgtos jaunų žmonių. Ši kvapų grupė ribojasi su šviežių kvapų žalumos pogrupiu.

GĖLIŲ DERINIAI
Šie kvapai pabrėžia šviežių skintų gėlių aromatą, pradedant nuo paprastų ir subtilių ar ramesnių aromatų. Tokie deriniai dažniausiai lyg gėlių puokštė.  Lelija, jazminas, rožės ir kiti egzotiškesni gėlių kvapai yra šių nuolat populiarių, klasikinių moteriškų kvapų žvaigždės.
 
ŠVELNŪS GĖLIŲ DERINIAI

Švelnūs gėlių aromatai palieka saldumo, minkštumo, įspūdį. Daugiausiai gėlių natos, derinama su aldehidais (sintetiniai junginiai). Ši grupė yra tarp Gėlių ir Gėlių-rytietiško kvapo grupių, kvapas lengvas, energingas, bet ne dominuojantis.

GĖLIŲ – RYTIETIŠKI DERINIAI

Saldūs, šilti aromatai, pilni gėlių, apelsinų žiedų, saldžių ir aštrių natų. Šios grupės kvapai pasižymi gražia derme tarp tradiciškų gėlių ir egzotiškų rytietiškų kvapų.


Mūsų kolekcijoje gėlių aromatais pasižymi šie kvapai: Conte De Fee, Vakaro ŠnabzdesiaiAksominis Bijūnas. Taip pat Uogų Sodas

Conte De Fee ir Aksominis Bijūnas kvapiosios sojų vaško žvakės yra gėlių kvapų  pavyzdžiai iš mūsų aromatų kolekcijos. Conte de fee –  gėlių ir vaisių derinys, o Aksominis Bijūnas gėlių ir rytietiškų kvapų kompozicija.

Rytietiškų kvapų šeima

Rytietiškų kvapų šeima pilna egzotiškų, gundančių, prieskoniais dvelkiančių kvapų. Laba tinkantys kvapai kai orai vėsta ir norisi sunkesnių, šiltesnių aromatų. Turtingi žolelių, prieskonių, sunkūs dervų aromatai dažnai švelninami gintaro, saldžiomis gėlių natomis.
Kaip atpažinti šią kvapų šeimą? Jei kvapo aprašyme randate vanilę, mirą, anyžių, muskatą, smilkalų natas, toks kvapas turės rytietiškų motyvų.

ŠVELNŪS RYTIETIŠKI DERINIAI

Šie kvapų deriniai itin jausmingi, žadinantys emocijas,  egzotiški ir vilioja švelniu šiltų prieskonių, gintaro aromatu bei gėlių kvapu. 

RYTIETIŠKI DERINIAI

Rytietiškų kvapų centre  –  dervos, suteikiančios nuotaikingą atmosferą, kuri yra ir saldi, ir šilta. Šių aromatų pojūtis gali būti šiek tiek sunkus, derinantis tirštus dervų tonus su saldžiomis vanilės, gėlių ir muskuso natomis, kad būtų maloniai egzotiškas aromatas. Rytietiškos dervos tai mira, ferula, ladanas.

MIŠKINGI RYTIETIŠKI DERINIAI

Miškingi – rytietiški kvapų deriniai itin pabrėžia santalo ir pačiulio kvapus. Tai suteikia stiprų ir esminį derinio kvapą.  Šie aromatai gali būti aštrūs ar saldūs, todėl tokių derinių dėka išgaunami itin originalūs kvapai.

Kubos Naktys ir  Medaus mėnuo yra rytietiškų aromatų pavyzdžiai. Kubos naktys labiau pasižymi dūminiu, medienos aromatu. O Medaus mėnuo yra saldesnė, sudėtingesnė rytietiškų kvapų kompozicija, praturtinta prieskonių, medaus ir gintaro svaigumo.

MEDIENOS KVAPŲ ŠEIMA

Medienos aromatai, šilti ir turtingi variacijomis, paprastai yra šiek tiek „sunkesni“, ir kaip spėjome patys pastebėti, žmonių labai pageidaujami rudenį ir žiemą.

Kaip atpažinti medienos šeimos kvapus? Apie žvakės ar namų kvapų kryptį galima suprasti iš bendrų kvapo natų, jei jose be akivaizdžiai išvardintų medienos rūšių (kedras, papirusas, bambukas, ąžuolas ir t.t.) yra pačiulis, vetiveris, santalas (kitur vadinamas „sandalmedžiu“, bet lietuviškas augalo pavadinimas yra santalas). Į smilkalus panašius aromatus, pavyzdžiui, santalą ir pačiulį, parfumeriai maišo su sausesnėmis natomis, pavyzdžiui, kedru. Norėdami sušvelninti šių natų šilumą, kvapų kūrėjai kartais įtraukia kelias šviežias natas, pavyzdžiui, citrusinių vaisių ar gėlių. Medienos kvapai gali būti apibūdinami kaip spygliuočių sakingi, dūminiai bei kartūs.

 
MEDIENOS KVAPŲ DERINIAI

Klasikiniai medienos kvapai tai kedras, pušis, pačiulis, santalas, vetiverijos. Derinami aromatinių miškų ir vetiverijų kvapai, kad būtų natūrali šviežiai apdirbtos medienos kvapo kokybė. Daugiausia  tai vyriški kvapų deriniai.

 
SAMANOTOS MEDIENOS DERINIAI

Deriniuose dominuoja ąžuolo ir gintaro natos, pabrėžiant žemišką kvapo prigimtį. Šie aromatai gali asocijuotis su drėgna samanų paklote, būtų tirštos aromato kompozicijos su salsvais prieskoniais. Gintaro, pačiulio ir citrusinių vaisių atspalviai yra būdingi šiai kvapų grupei.

 
SAUSOS MEDIENOS KVAPAI

Svaigūs ir dūminiai aromatai. Itin būdingi vyriškiems kvepalams. Sausos medienos ir odos deriniai. Lyginant su samanotos medienos kvapų deriniais, šie yra sausesni, labiau dūminiai, ryškūs kedro, tabako, degintos medienos kvapai.

 

Dažnai medienos kvapų kompozicijose galite rasti papiruso natas, šie aromatai derinami su jazminais, bergamote, rausvaisiais pipirais, smilkalais, ar baltomis gėlėmis.

Kvepianti žvakė Jazminas ir Kedras

Jazminas ir Kedras yra nuostabus medienos aromato pavyzdys praturtintas gintaro, bergamotės, pačiulio, ąžuolo aromatų derme.

ŠVIEŽIŲ KVAPŲ ŠEIMA

Šviežių kvapų šeimai priklauso žalumos, vandenynų ir citrusų kvapai. Ši kvapų šeima apima švarius, grynus ir gaivius kvapus. Žolelių, citrusinių vaisių ir vandenynų kvapai patenka į šią kategoriją.

Įdomu, tai, kad šios šeimos aromatų niuansai ties trimis išvardintomis kvapų grupėmis nesibaigia. Su medienos kvapų šeima, šviežių kvapų šeimą, jungia aromatinga kvapų grupė.

 

AROMATINIAI KVAPŲ DERINIAI

Šie Fougère  (kilęs iš Prancūzijos „Fougre“, kuris reiškia papartis, bet kvapas visiškai nesusijęs su paparčiu, o tik įkvėptas ir susijęs su nepaliesto miško prigimtimi) kvapai pabrėžia levandų natas ir kitų aromatinių žolelių kvapą, skatindami atsipalaiduoti, švaros jausmą, kuris yra jaukus ir patrauklus. Šie seksualūs aromatai dažnai apima rozmarino ar baziliko užuominas ir yra tarp aštrių, saldžių, gėlių ir miškingų kvapų.

 

CITRUSINIŲ KVAPŲ DERINIAI

Tai itin ryškūs, sportiški kvapai, primenantys saulėtas, ir gaivias dienas. Šiuose deriniuose vyrauja bergamotės, citrinų, mandarinų, apelsinų ir greipfrutų aromatai.

 

VANDENS KVAPŲ DERINIAI

Jūros bangų mūša, banglenčių purslai,  galingas vasaros lietus – štai tokias asociacijas kelia šie vandens kvapų deriniai. Kvapai aštrūs, mineraliniai, primenantys šaltinių, upių, vandenynų aromatus.

 

ŽALUMOS KVAPŲ DERINIAI

Ką tik nupjautos žolės, aromatai. Jie švelnūs, lengvi,  yra gaivūs  tarsi tobula diena piknikui, sukelia pavasario ir vasaros prisiminimus. Gali būti žalios lapijos, pavyzdžiui pomidorų lapelių, vynuogynų kvapai.

 

Suprantant skirtingų šeimų, pogrupių kvapus yra žymiai lengviau atrasti kokie kvepalai, namų kvapai jums tinka. 

 

Kvepiančios žvakės

Gaivusis Pomelo aromatas, gaivus ir šviežias citrusų energijos turtingas kvapas.

Pasikliaukite savo uosle ir nuojauta renkantis kvapus. Tegul tai būna smagi kelionė po aromatų pasaulį, o žinios apie kvapus – kelionės žemėlapis.

 

Ernesta ir Justinas