PATARIMAI KAIP DEGINTI SOJŲ VAŠKO ŽVAKES 1 dalis

Kvepiančios žvakės Kubos Naktys ir Medaus mėnuo

Pastaruoju metu, daugiau laiko praleidžiame namuose, dažniau mėgaujamės žvakių. Na o mes sulaukėme iš jūsų daugiau klausimų apie žvakių deginimą. Taigi,  puikus metas išsamesniai apžvalgai apie kvepiančių sojų vaško žvakių deginimo subtilybes.

Aptarsime pagrindines taisykles, kurios padės išvengti tunelinio išdegimo, taip pat  trumpai papasakosime kaip išvengti degančios žvakės vaško užteršimo dagties likučiais. Žodžiu, norime, kad jūsų įsigytos žvakės teiktų jums kuo daugiau džiaugsmo 🙂

Tad  jei įdomu  – skaitykite toliau, o mes stengsimės pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis.

I. ĮSITIKINKITE ŽVAKĖS KOKYBE

Įsigyjant žvakę – įsitikinkite, kad jos dagtis išcentruota teisingai, tai turi matytis plika akimi žiūrint iš viršaus. Neteisingas išcentravimas gali įtakoti netolygų žvakės degimą, kai vienoje pusėje vaškas tirpsta greičiau nei kitoje, tad žvakė nedžiugins nei estetiškai nei degimo laikas bus ilgesnis.

Neišcentruotų dagčių pasitaiko masinėje gamyboje, profesionalūs nedideli gamintojai, kurie visą gamybos procesą atlieka rankomis, greičiausiai jums pasiūlys kokybišką ir kruopščiai pagamintą žvakę, žinoma turėkite mintyse, kad rankų darbo žvakėse nereikia tikėtis  matematinio tikslumo, tačiau jei plika akimi matosi, kad dagtis ne centre – tokios žvakės nerekomenduojame įsigyti.

II. PASIRINKITE TINKAMO DYDŽIO AROMATINES ŽVAKES NAMŲ ERDVĖMS

Žvakės ir kambario dydžio santykis įtakoja kaip stipriai jausite aromatą. Pasirinkti teisingą žvakės dydį gali pasirodyti ne taip paprasta, todėl gali reikėti keletos bandymų, kol atrasite sprendimus savo erdvėms. 

Mes rekomenduojame  deginti ne daugiau nei vieną aromatinę žvakę, dešimčiai kvadratinių metrų. Taigi, mažesnio dydžio žvakės (tokios kaip mūsų asortimento MINI kvapniosios žvakės) puikiai tiks vonios kambariui, o didesnės MIDI, MAXI dydžio žvakės labiau pritaikomos didesnėms erdvėms. Tiesa, miegamajame, ypač jei jis nėra itin erdvus, rekomenduotume rinktis vidutinio dydžio žvakes, kad nebūtų pernelyg intensyvus aromatas, ir neišderintų jūsų poilsio laiko. Svetainei, virtuvei puikiai tiks MAXI dydžio žvakės, galite pabandyti SALDŪS NAMAI, MĖLYNĖ SU VANILE ar MEDAUS MĖNUO. Būtų teisinga pasakyti, kad vertinant patalpos dydį reikėtų atsižvelgti ir į aukštį. 

Jei renkatės sojų vaško žvakes biuro kabinetui, turėkite mintyse, kad biure daugiau judesio, skersvėjų – tai gali įtakoti žvakės degimo laiką, aromato sklaidą.

III. PAKIRPKITE DAGTĮ

Prieš uždegant žvakę – įsitikinkite, kad jos dagtis nėra trumpesnė nei 5 mm, tačiau nereikėtų ir ilgesnės.  Per trumpai pakirpta dagtis gali vangiai degti, jos liepsnos nepakaks, kad gerai tirpdytų vašką.  Po kiek laiko žvakė degusi tuneliu, gali užgesti. Jei dagtis bus per ilga – didelė liepsna greitai tirpdys žvakę, tikėtina degs ne taip stabiliai, gali susidaryti suodžiai, kurie užterš žvakės paviršių ir indelį.

IV. NESKUBĖKITE UŽGESINTI ŽVAKĖS

Dažnai išgirstame, kad įsigijus žvakę, ją deginate tik tol, kol atsigeriate arbatos ar kavos, tai yra nepakankamai ilgai. NESKUBĖKITE UŽGESINTI ŽVAKĖS, ją uždegus pirmą kartą. PASIMĖGAUKITE liepsnos vaizdu ir aromatu. Pirmą kartą deginant žvakę rekomenduojame deginti nemažiau nei 3- 4 valandas – arba leiskite vaškui ištirpti visame paviršiuje. Mažesnio perimetro žvakėms gali nereikėti 3 valandų, o didesnėms gali reikėti ir 4 valandų. Kodėl tai tap svarbu ? Vaškas turi „atmintį“, ir jei pirmą kartą žvakė išdegs tik centre, sekantį kartą uždegus ji vėl degs gilyn tuneliu. Taigi jūs prarandate laiką, kuriuo galite mėgautis žvake – ji degs trumpiau. 

Taip pat, norėtume paminėti, kad baigus deginti žvakę siūlytume ją užgesinti, o ne užpūsti. Kaip tai daryti teisingai, jau kitame įraše 🙂 

ATRASKITE ŽVAKIŲ KOLEKCIJAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *