fbpx

Nesvarbu kokia proga, savo mylimus žmones visada norisi nustebinti ir dovanoti tai kas jiems teiktų džiaugsmą. Ar ir jūs pastebėjote, kad kartais būna žymiai lengviau dovaną išrinkti moterims, nei vyrams? Mes su tuo susiduriame patys ir sulaukiame nemažai jūsų klausimų kaip tinkamai išrinkti dovaną vyrams, kai norisi padovanoti kvepiančią žvakę ar namų kvapą.

AR TINKA DOVANOTI KVEPIANČIAS ŽVAKES VYRAMS?

Žinoma, tinka. O kodėl turėtų netikti? Nesivadovaukite kažkieno primestomis nuostatomis, kas tinka, o kas ne, pasikliaukite savo nuojauta ir įvertinkite žmogaus, kuriam renkate kvepiančia dovaną gyvenimo būdą ir stilių.

Tikros liepsnos, šilumos ir energijos šaltinis namuose labai svarbus tų namų jaukumui. Juk tūkstančius metų nuo urvinio žmogaus iki elektros lemputės išradimo, mes žmonės būrėmės apie laužus, židinius, žvakes ir naudojomės jų teikiama nauda – saugumu, šiluma, jaukumu. Prie laužo tėvai pasakodavo ir perduodavo savo vaikams išmintį, karta iš kartos, ir tai, kad mes nebegyvename lauke, nereiškia, kad mums nebereikia to jaukumo, saugumo ir bendrumo jausmo.
Taigi vyrui namuose uždegus kvapią žvakę, sukuriama bičiulystės atmosfera, kurią mūsų protėviai jautė jaukaus laužo ar židinio akivaizdoje. Vėliau atsitiko taip, kad žvakių liepsna ir jų deginimas tapo „labiau moterų reikalu“. Laimei, pastaraisiais metais tai pasikeitė ir vis dar keičiasi. Parfumeriai ir žvakių amatininkai kuria kvapų derinius su medienos, citrusinių vaisių, aštriais ir rūkytais aromatais, patraukliais vyriškai uoslei.

Kvepiančios žvakės vyrams

Kvepianti žvakė „Kubos naktys“. Sodrūs ąžuolo ir tabako tonai vienoje kvapų simfonijoje. Telieka užmerkti akis ir mintimis pasileisti kelionėn po Kubą. 

AR TINKA NAMŲ KVAPUS  IR KVEPIANČIAS ŽVAKES DOVANOTI VADOVUI, KOLEGAI?

Kolegoms ar vadovui renkant kvepiančias dovanas reiktų įvertinti praktiškumo aspektą, asmenybės būdo bruožus ir gyvenimo būdo stilių.

Jei renkate dovaną itin dalykiškam vadovui, kuris dažnai priima verslo partnerius ar darbuotojus pokalbiams savo kabinete, kvepianti žvakė gal ir nebus pati praktiškiausia dovana (nes ar tikrai vadovas turės laiko ją deginti). Tačiau prabangaus ir solidaus aromato namų kvapas gali sudaryti gerą ir malonų įspūdį. Namų kvapai tinka taip pat posėdžių kabinete, norint sukurti jaukią atmosferą klientams, partneriams.
Žinoma, tinka dovanoti vadovams, kolegoms ir kvepiančias žvakes, jei žinote, kad tokią dovaną jis įvertins, ir turės galimybę darbo aplinkoje ja mėgautis, ar parsineš namo. Bet visgi labiausiai mes iš patirties rekomenduojame tokioms dalykiškoms dovanoms rinktis namų kvapus.

Namų kvapai reikalauja mažiau dėmesio ir priežiūros, jų naudojimas paprastas, o kvapas skleidžiasi nuolatos. Tad puikiai tinka gerai atmosferai aplinkoje kurti, net kai tai yra intensyvaus darbo aplinka biure. Minimalaus, bet elegantiško dizaino namų kvapai puikiai papildo ir papuošia biuro aplinką. Juk net dirbant norisi jaukumo.

MŪSŲ REKOMENDUOJAMI NAMŲ KVAPAI DALYKINĖMS DOVANOMS

VYRIŠKŲ KVAPŲ TENDENCIJOS

Medienos aromatai, kurie įprastai yra šiek tiek sunkesni ir vyrauja nuo klasikinių medienos kvapų iki sausų bei dūminių, yra viena dažniausių tendencijų vyriškų kvapų kolekcijose. Tai gana saugūs pasirinkimai, nes medienos aromatai būna jaukūs, gaivūs ir miškingi, daugelio mėgstami. Jie nepasižymi įkyriu saldumu, nėra itin įmantrūs ir pretenzingi.

Daugelyje vyriškų kvapų kolekcijose yra įtraukti ir sodrūs žolelių, žolynų aromatai, kartais papildyti lengvu ir gaiviu citrusų aromatu. Populiarūs odos, medžio ir smilkalų deriniai.

Kartais ieškant originalių kompozicijų derinami saldūs aromatai su rūgščiais ar sausais kaip, pavyzdžiui, šokoladas ir  deginta karamelė derinami su durpės ar smilkalų kvapais.

Žurnalas GQ 2020 metų gegužę paskelbė 29 kvepiančių žvakių sąrašą kaip rekomendaciją vyriškai kvapų kolekcijai. Štai kokie kvapų deriniai, dažniausi ingredientai joje pristatomi. Tabakas ir vanilė, vetiveris ir levanda, ramunėlės, gintaras, muskusas, kedras ir kiti medienos kvapų tonai. Populiarūs prieskonių, tokių kaip šafrano, pipirų kvapai. Žinoma, odos aromatai vyriškų kvapų kolekcijose yra klasika.

Tačiau vyriškų kvapų kolekcijose vyrauja ne tik sausi, stiprūs kvapai, yra ir subtilių derinių. Rytietiškus kvapus mėgstantys vyrai galėtų džiaugtis santalo ir imbiero kompozicija, praturtinta cinamonu bei juodaisiais pipirais. Nesvetimi čia jazminų žiedų ir medienos deriniai, gėlių, frankinsenso intarpai.

Taigi, vyriškų kvapų tendencijos nėra vienpusiškos ir griežtai nustatytuose rėmuose. Kai kurie kvapų kūrėjai bando atkurti tam tikro laikotarpio ar aplinkos kvapus, pavyzdžiui džentelmenų klubo, vintažinį Kubos gyvenimo ritmo įspūdį. Įkvėpti bando atkartoti Londonui ar Paryžiui būdingus aromatus. Tačiau galima matyti ir subtilių, elegantiškų gėlių kompozicijų su vyriškų kvapų klasikos tonais.

Prabangūs namų kvapai

„Šokolado debesys“ namų kvapų kolekcijos aromatas išsiskiria savo itin ryškia rytietiška kryptimi ir eklektiškumu. 

NAMŲ KVAPAI  IR KVEPIANČIOS ŽVAKĖS JAM

Dažniausiai namų kvapus ir aromatines žvakes namams perka moterys (remiamės savo veiklos patirtimi). Tačiau dabar kai visi namuose praleidžiame tiek daug laiko, kas iki šiol nebuvo įprasta, norisi, kad namų erdvė taptų jaukesne ir šiltesne vieta. Čia nemažą vaidmenį suvaidina kvapai namuose.

Pristatome namų kvapų ir aromatinių žvakių kolekciją vyrams. Remdamiesi savo patirtimi, populiariausiais jūsų produktų pasirinkimais atrinkome aromatus.

GAIVA IR MIŠKO RAMYBĖ NAMAMS

Namų kvapas ir aromatinė žvakė „Gaivusis Pomelo“

Šviežių kvapų šeimai  (ang. fresh fragrances) priklausantis, lengvas ir gaivus citrusų aromatas. Drąsiai galima sakyti jog šis kvapas universalus, tinka, ne tik, vyriškai auditorijai. Išrinkę šio aromato žvakę ar namų kvapą galėsite jaustis ramiai ir nereiks nerimauti ar dovaną gavęs žmogus suderins su kitų namiškių skoniu. 

Kvapas neįkyrus ir nėra itin intensyvus, namų kvapas tiks mažesnėms patalpoms ar darbo stalui. O aromatinė žvakė Gaivusis Pomelo neabejotinai papuoš pietų stalą. Šis vaisinis aromatas itin populiarus tarp jaunų žmonių, tad tai puiki dovana broliui ar sūnui į pirmus jo savarankiško gyvenimo namus.

Kvapo natos:

 • Viršutinės: greipfrutas, apelsinas, pomelo, romas.
 • Vidurinės: rabarbarai, nektarinas, arbūzas, slyva, jazminas.
 • Pagrindinės: muskusas.

Kvepianti žvakė „Jazminas ir kedras“

Jaukus ir gaivus medienos aromatas yra solidus, todėl tinka ir brandžiam vyrui. Tai gali  būti puiki dovana sutuoktinio, tėčio, ar netgi vadovo darbo stalui. Žinoma, šio aromato kvapni žvakė tikrai praturtintų ir bendrus šeimos vakarus svetainėje. Gaivios citrusų viršutinės natos susilieja su  egzotiškų jazminų, pačiulių ir vanilės tonais. Kvapą papildo Himalajų kedro medienos  ir muskuso šiltos, atpalaiduojančios natos.

Dėl šio aromato populiarumo ateityje planuojame pasiūlyti ir namų kvapą, ne tik žvakes.

EGZOTIŠKOS KELIONĖS  IR ROMANTIKA

Taip apibūdintume žemiau aprašytus tris aromatus. Tai aromatai turintys rytietiškų bruožų, vintažo elementų ir Airijos dvasios. 

Namų kvapas ir aromatinė žvakė „Kubos naktys“

„Kubos naktys“ kvapas egzotiškas, su vintažo dvasia, tarsi nukelia į Kubos gyvenimo ritmą, kur gali užuosti ąžuolo statinių ir kubietiškų cigarų aromatą, bei pajusti tenykščių žmonių gyvenimo ritmą. 

Stipriai jaučiamas medienos ir smilkalų aromatas, o tabako kvapas suteikia dūminio kvapo įspūdį. Tai itin solidus aromatas, tinkamas solidžiam verslo žmogui, brandžiam vyrui. 

Kvapo natos:

 • Viršutinės: žalioji citrina, mėta, konjakas.
 • Vidurinės: jazminas, gvazdikėlis, vetiveras.
 • Pagrindinės: ąžuolas, smilkalai, muskusas.

Namų kvapas ir aromatinė žvakė „Medaus mėnuo“ 

Rytietiškų akcentų kupinas kvapas. Neslėpsime itin pamėgtas ir moterų dėl savo svaigaus įspūdžio. Jei ieškote elegantiškos dovanos mylimajam, šis aromatas gali būti puikus variantas.

Kvapo natos:

 • Viršutinės: tabakas, medus, prieskoniai, citrusai.
 • Vidurinės: tabakas, mediena, santalas.
 • Pagrindinės: gintaras, tonka pupelės, pačiulis, medus.

Namų kvapas ir aromatinė žvakė „Šokolado debesys“

Airiškos dvasios įkvėptas kvapas, kuriame dera šokolado saldumas, degintos karamelės kartumas ir drėgnas durpių rūgštumas. Kvapas prabangus, sunkokas, bet malonus. Šis aromatas vienas iš tų kur tiks ir dalykinei verslo dovanai ir mylimam vyrui. Yra jaukiai šiltas, sodrus ir gilus, skleidžiasi saldžiomis, bet nenuobodžiomis natomis patalpoje. 

Kvapo natos:

 • Viršutinės: šokoladas, viskis.
 • Vidurinės: deginta karamelė, durpės.
 • Pagrindinės: vanilė.

KALĖDINĖS DOVANOS JAM

Šventėms ir žiemos sezonui visi norime savo namus užpildyti šiluma. Tad savo kvapų kolekcijoje siūlome šildančių, jaukių aromatų, kurie tiks ir vyriškai auditorijai ir bendrai namų aplinkai. Nors kvapų skonis kiekvieno žmogaus labai individualus, norime pristatyti du šildančius aromatus, neabejotinai prabangius ir tinkančius žiemos sezonui. 

Šios šventinių kvapų  žvakės ir namų kvapas gali tapti gražia dovana jaukiam šeimos žmogui, tėčiui ar broliui.

Namų kvapas ir aromatinė žvakė „Saldūs namai“

Šis aromatas neabejotinai asocijuojasi su šventiniu laikotarpiu, kai namuose kvepia imbieriniais sausainiais ir karšta kakava. Kvapas sodrus ir šildantis.

Kvapo natos:

 • Viršutinės: bruknė ir apelsinas.
 • Vidurinės: jazminas ir lelija.
 • Pagrindinės: santalas, kedras, muskusas, vanilė, cinamonas.

Kvepianti žvakė „Kvapnus rytas“

Šiltas, malonus aromatas, primenantis dar garuojantį obuolių pyragą, namuose krykštaujančius vaikus ir šurmuliuojantį artimųjų ratą. 

Kvapo natos:

 • Viršutinės: cinamonas, obuolys, apelsinas.
 • Vidurinės: cinamonas ir obuolys.
 • Pagrindinės: vanilė ir cinamonas.

DOVANAS PLANUOKITE

Papasakojome apie kvepiančių dovanų pasirinkimus vyrams iš savo patirties ir norime pasidalinti dar  vienu patarimu. Kad dovanų pirkimas (nesvarbu tai gimtadienio, boso dienos, ar artėjančių Kalėdų proga) nevirstų varginančiu bėgimu, planuokite jas. Jei dovanų išrinkimas  jūsų artimiems vyrams yra sunkioji dalis, skirkite laiko dovanų pirkimo strategijai.

Pasidarykite sąrašą vyrų kuriems norite išrinkti dovanas ir nusimatykite progas. Mes nuoširdžiai kviečiame dovanas pirkti iš mažų Lietuvos verslų, nes taip, ne tik, parodysite savo artimam žmogui išskirtinį dėmesį, bet ir palaikysite Lietuvos kuriančius žmones. O dabar juk apsipirkimas internetu žymiai lengvesnis, daugelis turi savo elektronines parduotuves, ar yra lengvai pasiekiami per socialinius tinklus. Tokiu būdu iš anksto pasirūpinus dovanomis artėjant šventei jausitės ramiau ir liks  laiko dovanų pakavimui.

Visą dovanų kolekciją jam rasite:

DOVANOS JAM

Ankstesni įrašai